Логопедичні заняття з вчителем-логопедом у м. Львів , Заняття та консультації спеціалістів , Центр розвитку дитини Snail

Логопед

 

Роль логопедії у розвитку дитини

Заняття з логопедом у Центрі розвитку дитини SnailБагато батьків покладають великі надії щодо майбутнього своєї дитини, і не задумуються, що для досягнення заповітної мети  у дитини повинно бути добре розвинене мовлення. Мовлення - дуже складна психічна функція. Його нормальний розвиток можливий лише за умови сформованості мислення, уваги, пам’яті, сприймання, рухової сфери дитини. Будь-яке відхилення у розвитку названих процесів обов’язково позначається на стані мовлення дитини.

Порушення мовлення у дошкільників має здатність до патологічного закріплення, що призводить до різних стійких помилок як в усному мовленні, так і в майбутньому у письмі, а, враховуючи, що мовленнєвий розвиток дитини продовжується і в початкових класах, вони можуть спричинити різноманітні  стійкі порушення  у засвоєнні шкільних знань, насамперед з предметів мовного циклу: читання, письма, рідної мови. Порушення мовлення значно ускладнюють засвоєння дитиною іноземних мов та можуть стати перепоною на шляху до досягнення заповітної мрії – хорошого навчання.

Визначити на ранньому етапі причину проблеми у дитячому мовленні не просто, але важливо, адже способи їх усунення - корекції або лікування – суттєво відрізняються. Також не варто недооцінювати роль мовлення у загальному розвитку дитини. Його порушення може зумовити цілий ряд неприємних наслідків – зменшення обсягу комунікацій, зниження кількості отримуваної інформації, неповний розвиток емоційної сфери, а згодом - порушення навичок читання і письма.

Причини порушення мовлення у дітей:

  • спадкові фактори, у їх числі - неправильна будова і порушення функцій артикуляційного апарату, головними елементами якого є язик, під’язикова вуздечка, піднебіння, зуби і губи;
  • погіршення слуху;
  • патології перебігу вагітності та пологів;
  • хвороби, інфекції, травми, перенесені у ранньому віці;
  • сповільнений психічний розвиток і соціальна занедбаність. У першу чергу, мова йде про недостатню увагу до дитини, відсутність належного спілкування дорослих із нею;
  • несприятливі фактори соціального середовища. Люди, що оточують дитину, теж мають проблеми із вимовою, яка копіюється молодшим поколінням.

Важливість занять з логопедом

 Чимало батьків помічають і знають, які саме звуки вимовляє дитина. Проте існує хибна думка , що порушена звуковимова виправиться сама по собі. «Не хвилюйтеся, виговориться», - говорять сусіди, друзі і навіть деякі лікарі. Відвідини логопеда відкладають на невизначений час. Однак порушення закріплюються, і діти, які мають вади звуковимови, на момент вступу до школи, потрапляють у групу ризику як схильні до дисграфії (порушення письма). Тому, помітивши порушення вимови навіть кількох звуків, слід обов’язково звернутися до логопеда. 

Логопед як вчитель, що знаходить індивідуальний підхід до Вашої дитини, виявляє причину порушення мовлення та пропонує методику вирішення проблеми, використовуючи різноманітні методи та вправи. Як фахівець, логопед має також володіти навиками психолога, щоб ваша дитина відчувала психологічний комфорт на кожному занятті. 

        Ми повинні розуміти, що логопедичні заняття – це складний процес, який вимагає терпіння, наполегливості, любові та підтримки вчителя-логопеда, батьків та бажання самої дитини.Завдяки спільним зусиллям можна досягнути бажаних результатів. 

У Центрі розвитку дитини "Snail" працюють кваліфіковані логопеди, які допоможуть поставити звуковимову та розвинути мовлення Вашої дитини! 

Наші контакти:

096 416 00 74;  063 838 33 13


 

Залишити коментар