Новонароджені діти та особливості розвитку немовлят. , Розвиток дитини , Центр розвитку дитини Snail

Новонароджені

 

Перший місяць після народження – особливий період в житті дитини. Його виділяють із періоду немовляти, оскільки саме за цей час малюк повинен звикнути до того, що він покинув материнську утробу, яка його захищала та годувала, і звикнути до зовнішнього середовища. Перший місяць життя присвячений становленню після народження і являється часом перебудови основних функцій організму дитини, таких як дихання, кровообіг, травлення і терморегуляція. Окрім того, це період коли ставиться життєві ритми і знаходиться баланс між не достатком і надлишком стимуляції сигналів мінливого зовнішнього середовища.

Постає питання: «Чи може малюк, який щойно народився справитися з цими задачами?»

До 60-х років ХХ століття вченні вважали, що новонароджені нездатні до організованої довільної поведінки. Нерідко внутрішній світ малюка характеризувався як «хаотична суміш образів, що зливаються в монотонний шум звуків». В психологічній літературі можна було прочитати, що у дітей у віці до одного року зовсім не задіяні вищі мозкові центри, а новонароджені здатні розрізняти тільки світло і тінь, але не сприймають предмети або організований фон. Поведінка дитини в перші тижні життя вважалась практично повністю рефлекторною.

Проведенні пізніше дослідження показали, наскільки недооцінювали можливості новонароджених. Зараз ми знаємо, що вони здатні до організованих, передбачуваних реакцій, до більш складної психічної діяльності, аніж було прийнято вважати до недавнього часу. Малюки володіють дивовижною здатністю до навчання. Більше того, вони володію і способами привертання уваги дорослих до своїх потреб.

Ключ до нового розуміння психології малюка – в розробці більш точних і нешаблонних методів спостереження за їх поведінкою. Проведенні раніше дослідження часто ставили малюка в становище, яке не давало можливості показати, на що насправді він здатен. Навіть доросла людина, якщо її покласти на спину і туго запеленати, залишивши в полі зору одну білу стелю, навряд чи зможе в достатній мірі проявити свої рухові і перцептивні здібності. Але коли голенького малюка покладуть на оголений живіт матері, він демонструє всю «обов’язкову програму» своєї поведінки. Усвідомлення вченими такого, простого факту і використання нових методик дослідження дозволяє малюкам повністю проявити свої здібності.

 

Інформативні джерела:  Грейс Крайг, Дон Бокум «Психологія розвитку»


Наші контакти:

096 416 00 74

063 838 33 13