Розвиток дитини , Центр розвитку дитини Snail

Розвиток дитини

 

Новонароджені

Перший місяць після народження – особливий період в житті дитини. Його виділяють із періоду немовляти, оскільки саме за цей час малюк повинен звикнути до того, що він покинув материнську утробу, яка його захищала та годувала, і звикнути до зовнішнього середовища. Перший місяць життя присвячений становленню після народження і являється часом перебудови основних функцій організму дитини, таких як дихання, кровообіг, травлення і терморегуляція. Окрім того, це період коли ставиться життєві ритми і знаходиться баланс між не достатком і надлишком стимуляції сигналів мінливого зовнішнього середовища.

Вікові особливості дітей 1 року

Швидко біжить час, ось вже уляглися перші страхи і хвилювання, пов'язані з народженням і першими місяцями життя малюка, молоді батьки набули безцінного досвіду і можуть похвалитися першими досягненнями свого чада.

До кінця першого року у малюка закривається велике джерельце на голові, з'являються перші зубки. Пам'ятайте, що рік – це другий після народження критичний період в розвитку малюка. Лікарі називають його кризою світогляду, коли дитина потихеньку починає орієнтуватися в світі речей.

Вікові особливості дітей 2 років

Даний період життя дитини – надзвичайно інтенсивний в розвитку. Це вік крайніх емоцій, малюк вже може чітко висловлювати задоволення, ніжність, гнів або страх. Це також період придбання нових навичок. Дворічна дитина щодня запам’ятовує нові слова, стає особистістю. Трапляється, що чогось він зробити не може, та не варто панікувати. Просто спокійно спостерігайте за малюком.

Вікові особливості дітей 3-річного віку

Досягнувши трирічного віку малюк багато в чому змінюється, інтенсивно розвивається. Внаслідок чого у дитини формується система власного «Я», з’являються власні потреби та інтереси. Малюк вчиться відокремлювати себе від дорослого, починає ставитися до себе як до самостійного «Я», тобто у нього з’являються початкові форми самосвідомості.

Вікові особливості дітей 4-5 років

Період чотирьох-п’яти років життя дитини є важливим моментом у становленні її як людини. На цьому етапі визначаються майбутні «контури» дорослої людини. Дії психіки дитини все більше набуває ознак усвідомлених цілеспрямованих дій. Малюк дедалі активніше керує ними, роблячи їх довільними, а отже, більш усвідомленими. Цікавість та ініціативність дитини в цей час її життя досягають своїх «пікових» показників.

Вікові особливості дітей 6-річного віку

Розвиток особистості дитини залежить від багатьох обставин. Розуміння цих обставин, розуміння того, в чому саме полягає їх вплив, як під дією цих обставин розвивається неповторна індивідуальність, дасть можливість батькам правильно підійти до дитини, допомогти їй у разі потреби подолати ті труднощі, які можуть виникнути у неї в житі. Розглянемо особливості вікових  відмінностей шестирічної дитини, що виявляються в розумовому розвитку, у психічному стані дитини, а також особливостях структури її самосвідомості і що створюють з кожного малюка неповторну індивідуальність.