Рекомендації щодо зменшення агресивної поведінки у дитини , Цікаві статті , Центр розвитку дитини Snail

Рекомендації щодо зменшення агресивної поведінки у дитини

 

Рекомендації щодо зменшення агресивної поведінки у дитини від практичного психолога:
  1. При перших проявах агресивної поведінки не говорити багато! Досить сказати "битись не можна". До 3 років карапуза легко позбавити свободи дій, затиснувши його руку у своїй. Якщо баталії розгорілися на дитячому майданчику, після першого попередження виводьте забіяку звідти.
  2. Не "тавруйте"! Звичайно, що речі треба називати своїми іменами, як і вчинки. "Ах ти, безсовісний забіяка, поганий хлопчик! Ти чому знову б'єшся!?" Перш ніж оцінювати ситуацію та учасників, зробіть глибокий вдих, візьміть паузу. Риторичні запитання і вигуки "як об стінку горохом" нічого доброго не дадуть, як і образи власної дитини.
  3.  Пояснення давайте у спокійній атмосфері, коли побачите готовність слухати і розуміти. Дуже помічною є казкотерапія. Придумайте самі історію.
  4. Будьте напоготові. У компанії діток намагайтесь передбачити дії свого чада. 
  5. Дозволяйте дітям "випускати пару". Якщо бачите, що дитина розсерджена, злиться, озвучте ці емоції і запропонуйте безпечний прояв для них. Можна бити м'яч, подушку, боксерську грушу. Перші спроби, коли дитина тільки вчиться "зливати  негатив", робіть разом. Знайдіть час і місце, щоб від душі покричати пісні, показитися і погарчати, наче хижі тварини. 
  6. Людина вміє розмовляти, а значить потрібно спробувати домовитися з "противником". Варіанти різні, від "давай краще разом грати" до "відійди від мене!"
  7. Якщо слів не розуміють і продовжують "діставати", попередити, що будете захищатися. Дивіться по дитині, пропонуйте альтернативу бійки.
  8. Ябіднічати негарно і це загрожує ще більшими неприємностями з колективом, але коли двоє (а то і більше!) на одного, кликати на допомогу - єдине розумне рішення. Учіть дитину адекватно оцінювати небезпеку і свої сили. 
  9. Спокійні бесіди і дружелюбна атмосфера у сім'ї.
  10. Вимкніть телевізор хоча б на 15-20 хв. Заберіть подалі диски з іграми "у войнушки", інші "стрілялки-вбивалки".
Чіткий режим дня, відповідний вид спорту, підтримка мами і тата, справжні цінності - ось фундамент, на якому будується добре ставлення до світу та людей.

Пам'ятайте, агресія породжує агресію! 

Автор: Ірина Шаран - практичний психолог, керівник Центру розвитку дитини "Snail"

Використання поданої інформації можливе лише з посиланням на першоджерело

Залишити коментар