Відновлення внутрішніх ресурсів організму молодої мами, тренінги та курси для батьків, розвиваючі заняття для дітей, Центр розвитку дитини , Цікаві статті , Центр розвитку дитини Snail

Як відновити внутрішні ресурси організму молодої мами

 

Нарешті дочекалися! Після стількох очікувань, мрій та хвилювань, після різноманітних тестів та консультацій, нарешті…Ви стали мамою. Це неймовірне щастя і абсолютно нові переживання. Адже Ви не просто народили своє продовження, дали життя частиночці себе, а й подарували світові нову людину.

Як добре, що позаду залишилися болісні тривоги та страхи очікування. А попереду нас чекає спільний шлях. Ви вже не самі. Якщо досі ви жили для себе, росли, вчились, працювали, кохали для себе, то тепер все інакше. Все по-новому…назавжди. Тепер на першому місці інтереси малятка, яке ще таке немічне і безпорадне, таке крихітне та беззахисне, так хоче і потребує мами, опіки та любові. Це дивовижне щастя перш за все для батьків, для всієї родини.

Однак тепер Ви усвідомлюєте, що ваше життя змінилося з появою дитинки. Зараз слід навчитись планувати свій день з огляду на потреби крихітки. Ви цілодобово піклуєтеся про дитину, часто забуваючи про власний відпочинок і сон, про елементарні побутові радощі.

                                                                 Щаслива мама

А чи знаєте Ви, що маля тоді виростає в гармонії та щасті, коли поруч щаслива мама? Не варто заганяти себе в колесо як білка, адже тоді швидко може перегоріти внутрішній запал та вичерпатися енергія.

Варто пам’ятати про відпочинок, який також життєво необхідний мамі для поповнення сил та уникнення післяпологової депресії. Тут у нагоді стануть бабусі та дідусі, подруга чи няня, які можуть ненадовго підмінити маму при потребі.

Потрібно виділяти трохи часу для себе, це необхідно малюку, щоб мама була бадьорою та веселою. Краще на якийсь час залишити дитину з кимось і провести кілька годин для себе, ніж мляво сидіти, не відходячи від колиски. Коли мама всі турботи по дому і догляду за дитиною тягне на собі, забуваючи про межі власних фізичних та моральних можливостей, вона ніби жертвує собою, своїми інтересами, забуває про хобі. Цього не варто робити. Молодій мамі потрібно перш за все залишатися жінкою, відволікатися на власний розвиток та відновлення сил.

Ось кілька практичних порад, які апробовані молодими мамами для власного розвитку та відновлення внутрішніх ресурсів організму:

  1.  Можна зачинитися у ванній та привести себе в порядок, це покращує не тільки зовнішній вигляд, а й настрій. Той факт, що ви перебуваєте в декреті не означає, що слід махнути рукою себе і свою зовнішність, отож покращуємо зовнішність!
  2. Варто кілька годин виділити для себе і сходити в перукарню чи спортзал.
  3. Рекомендується змінити обстановку і посидіти з подружками в кафе, адже молодій мамі вкрай необхідно спілкуватись з друзями.
  4. Щоб не втрачати професійних навичок,можна підробляти на дому, відповідно до своїх нахилів та вмінь.
  5. Багато жінок, будучи в декретній відпустці, здобували другу вищу освіту заочно, можна обрати якісь курси чи відвідати інші цікаві заходи.

Як психолог і молода мама, рекомендую усім читачкам організовувати свій час з дітьми також для власної користі. Зі своїми дітками я завжди багато гуляла на свіжому повітрі. Це корисно не лише для підвищення імунітету малят, а й для мами краще, ніж сидіти в чотирьох стінах. Прогулянки покращують настрій, сприяють відновленню сил. Також я здобула другу вищу освіту заочно, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною. Тут звісно довелося підключити на підмогу бабусь та чоловіка. Однак я встигала вчитись і відволікатись від побуту і з задоволенням поверталася додому і продовжувала займатись вихованням дітей. Жінці важливо бути реалізованою і в материнстві, і в роботі чи навчанні.

Також важливо, щоб спільно проведений час був корисний усім, тому частіше виходьте з дітками кудись, відвідуйте цікаві заходи, тренінги тощо. Адже завжди можна розвіятись і якісно відпочити усією сім’єю. Вітаються спільні походи в ліс, в парк, в розважальні заклади, спортивні комплекси, центри розвитку…

Молоді мами! Шукайте ресурси для власного душевного відновлення та поповнення сил. Спілкуйтеся з природою, шукайте себе у творчості, мистецтві. Бо ж природа, творчість та мистецтво неодмінно додадуть вам сил та наснаги для здійснення щоденних справ.

Тож головне – бажання.

Розвивайтеся разом з дітками! Сил Вам та натхнення для Вашого материнства!                                                    

Вустами батьків

Оксана, мама 5-річного Ігорчика:

Відпочивати молодій мамі не доводиться... як згадаю ті суцільні безсонні ночі і дні, то сама не розумію, як то все витримала... вдячна мамі, що до кухні я відношення не мала, а то б мабуть просто впала…

Хоч були і світлі моменти: перші успіхи дитини завжди додають сили!!!!!! хочеться гори звернути, тільки б дитя посміхнулось!!!!!

Зоряна, мама 5-річного Артемка та 1-річного Ростика:

Дуже цікаве запитання, змусило мене замислитись. Певне найвагоміше для мене залишається нормально виспатись (8 годин ідеально). Влітку я себе прекрасно почувала після довгих прогулянок чи перебування десь на природі, зараз так сказати не можу, взагалі прекрасний час коли діти вчасно лягають спати і вдома тиша, можна присвятити час собі.

Оля, мама 4-річної Уляночки:

Відпочивати повноцінно не завжди вдається. Найважче вдається викроїти час на повноцінний сон))). Здебільшого розслабитися вдається спілкуючись з подружками, говоримо або по телефону, або зустрічаємося. Рідко на вихідні залишаємо дитину з бабусею та можемо пройтися чи кудись піти на каву з чоловіком ввечері. Та здебільшого ми завжди з донею разом. Так як вона в мене дівчинка спокійна, то може бавитися сама. Я в той час знаходжу час, щоб посидіти в інтернеті. Інколи цілком мені вистачає на годинку закритися у ванні, після чого я, як нова копійка)))

У теплу пору року ми постійно ходимо на природу, на річку, їздимо з ночівлею на рибалку. Нам усім подобається такий вид відпочинку))

Софія, мама півторарічного Назарчика:

Відпочиваю у спілкуванні з друзями, займаюсь творчістю…і не забуваю про свою професійну діяльність...класно бути мамою – сучасною, де ти з дитиною маєш спільне хобі: похід у басейн, прогулянки нашим прекрасним містом, магазинами тощо))), а щоб мати ресурси як мама, на мою думку, добре інколи відпочивати від дитини, щоб пізніше за нею дуже скучати)).

Автор статті: психолог Центру розвитку дитини "Snail", молода мама Кот Надія

Наші контакти:

096-416-00-74;  063-838-33-13

Залишити коментар