Дитяча арт-терапія , Цікаві статті , Центр розвитку дитини Snail

Дитяча арт-терапія

 

Арт-терапія – безпечний та екологічний  метод надання психологічної   допомоги через художню  творчість, який не має протипоказань і обмежень, не вимагає наявності художніх  здібностей, тому є доступним  і зрозумілим для кожного. Проте, не зважаючи на усю свою простоту і доступність, арт- терпія є глибинним методом впливу, розвитку і змінення свідомих і неусвідомлюваних сторін психіки особистості під дією різних форм мистецтва.   

Варто відзначити, що  арт-терапія є одним з найефективніших і найдієвіших методів у  роботі з дітьми  і підлітками, адже емоції, які відчуває дитина, не завжди є зрозумілими для неї, труднощі і проблеми, які вона переживає,  не можливо виразити вербально, а психотравмуючі ситуації, з якими зустрічається дитина у власному життєвому досвіді, є неусвідомленими. Продукти образотворчої діяльності (малюнок, ліплення, казка) є об'єктивним свідченням станів та переживань дитини, відображенням її внутрішнього світу, тому  арт-терапія  в особливій символічній формі дозволяє  дитині виражати свої емоції та переживання, передавати свій настрій та почуття.

Методи арт-терапії

Методи арт-терапії сприяють розвитку особистості й дозволяють дитині спілкуватись  своєю «унікальною мовою»: «мовою» кольорових малюнків, чарівних казок, захоплюючих ігор та незвичайних іграшок.

Одними з основних методів арт-терапії є:

Казкотерапія  

Ізотерапія

Піскова терапія

Ігрова терапія

Лялькотерапія

Глинотерапія

Музикотерапія

Бібліотерапія

Танцювальна терапія

Фототерапія  

Можливості арт-терапії:

-         Арт-терапевтична робота відображає внутрішній світ дитини й слугує певним містком між психологом  та  маленькою особистістю.

-         Арт-терапія сприяє самовираженню і спрямована на зцілення психіки дитини.

-         Допомагає  дитині подолати емоційний біль, травмуючі ситуації, агресію, тривожність, страхи, справитись з труднощами, відкоректувати  негативні поведінкові прояви.

-         Зцілюючим  фактором є сам процес творчості, спонтанне самовираження.

        Арт-терапія розширює особистий досвід дитини, активізує її творчі ресурси, дозволяє дитині проявляти свої негативні та агресивні почуття в безпечній формі, сприяє виникненню відчуття внутрішнього контролю і порядку, знімає емоційну та тілесну напругу дитини, долає  внутрішні  блоки та бар‘єри.

        Однією з переваг арт-терапії є розвиток власного потенціалу, гармонізація внутрішнього стану, виявлення  та активізація прихованих вмінь та здібностей дитини. 


Автор статті: Анастасія Скаковська: практичний психолог,  арт-терапевт Центру розвитку дитини «Snail»,  тренер  навчально-освітніх тренінгів, член  Західноукраїнської  асоціації   арт-психологів та арт-терапевтів

Детальніше прочитати про один з видів арт-терапії - малювання піском, можна ТУТ.

Наші контакти:

096 416 00 74;  063 838 33 13

Залишити коментар