Цікаві статті , Центр розвитку дитини Snail

Цікаві статті

 

Рекомендації щодо зменшення агресивної поведінки у дитини

  1. При перших проявах агресивної поведінки не говорити багато! Досить сказати "битись не можна". До 3 років карапуза легко позбавити свободи дій, затиснувши його руку у своїй. Якщо баталії розгорілися на дитячому майданчику, після першого попередження виводьте забіяку звідти.
  2. Не "тавруйте"! Звичайно, що речі треба називати своїми іменами, як і вчинки. "Ах ти, безсовісний забіяка, поганий хлопчик! Ти чому знову б'єшся!?" Перш ніж оцінювати ситуацію та учасників, зробіть глибокий вдих, візьміть паузу. Риторичні запитання і вигуки "як об стінку горохом" нічого доброго не дадуть, як і образи власної дитини.

Анкета для батьків: Як добре Ви знаєте свою дитину?

Чи можете Ви дати відповідь на прості запитання про свою дитину?

Поради від логопеда

Мовлення є одним з основних факторів у розвитку дитини. Батьки можуть уникнути ряду труднощів, дотримуючись досить простих рекомендацій:

1. Приділяти постійну увагу власній мові, оскільки висловлювання дорослих є взірцем для правильного, а часто неправильного розвитку лексичної, граматичної сторін дитячої мови.

2. Спілкуйтесь з дитиною короткими простими та зрозумілими для неї реченнями, що стосуються конкретних речей і реальних дій.

Як відновити внутрішні ресурси організму молодої мами

Нарешті дочекалися! Після стількох очікувань, мрій та хвилювань, після різноманітних тестів та консультацій, нарешті…Ви стали мамою. Це неймовірне щастя і абсолютно нові переживання. Адже Ви не просто народили своє продовження, дали життя частиночці себе, а й подарували світові нову людину. 

Однак тепер Ви усвідомлюєте, що ваше життя змінилося з появою дитинки. Зараз слід навчитись планувати свій день з огляду на потреби крихітки. Ви цілодобово піклуєтеся про дитину, часто забуваючи про власний відпочинок і сон, про елементарні побутові радощі.

Психологічна готовність дітей до шкільного навчання (опитувальник для батьків)

Пропонуємо батькам опитувальник для визначення психологічної готовності дитини до шкільного навчання.

Важливість занять з дітьми раннього віку

У ранньому віці дитина починає пізнавати світ. Для неї це є дуже важким завданням, адже дитина народившись  нічого не знає ні про цей світ, ні про тих, хто прийшов у нього раніше, ні про себе самого.  До того ж  малюку ще необхідно засвоїти ту саму здатність здобувати ці знання.

Природа наділяє малят різними здібностями та можливостями  пізнання  світу, в якому вони перебувають. Існує три основні ступені, за допомогою яких дитина здобуває певні знання:

Вікові потреби людини

Вікові потреби людини

Що повинна вміти дитина у 2-3 роки

Нерідко сучасні батьки ставлять перед собою запитання: «Що повинна вміти їхня дитина відповідно до свого віку?», «може вони щось прогавили?». Наводимо декілька напрямів, на які потрібно звернути увагу у розвитку  малюка, опираючись на які, батьки можуть прослідкувати перебіг вмінь та навичок дитини.

Дитяча арт-терапія

Арт-терапія – безпечний та екологічний  метод надання психологічної   допомоги через художню  творчість, який не має протипоказань і обмежень, не вимагає наявності художніх  здібностей, тому є доступним  і зрозумілим для кожного. Проте, не зважаючи на усю свою простоту і доступність, арт- терпія є глибинним методом впливу, розвитку і змінення свідомих і неусвідомлюваних сторін психіки особистості під дією різних форм мистецтва. 

КРИЗА 3-РІЧНОГО ВІКУ

Криза 3-х років належить до гострих періодів розвитку дитини. Поведінка дитини майже не піддається корекції. Існує чітка симптоматика наближення кризи: гострий інтерес до свого відображення в дзеркалі, стурбованість, зацікавленість дівчаток у вбранні, гостра реакція на невдачі. Цей період важкий як для дорослого, так і для самої дитини.

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ. ПОРАДИ БАТЬКАМ

Ваша дитина розвивається з кожним днем. Вже незабаром ви віддасте її до школи. Та вам, як і раніше, доведеться терпляче вислуховувати дитину та піклуватися про неї.  Навчання в школі додасть свій вклад у розвиток і збагачення її мови та допоможе вам розвинути всі потенційні можливості малюка. Але пам’ятайте: основа виховання закладається не в школі, а вдома, в сім’ї.


ЧОМУ ВИРОСТАЮТЬ ЛІНИВІ ДІТИ?

У перші роки свого життя діти такі жваві й цікаві, швидкі й готові взятися за будь-яку справу, яку їм пропонують зробити дорослі. Але з часом це все кудись зникає. І школяра середніх класів батьки не можуть допроситися не лише винести відро зі сміттям, а й застелити власне ліжко чи помити тарілку після себе. Мами й тата скаржаться, що їхні діти стали апатичними, їх ніщо не цікавить, ніщо не приваблює. Чому так?

ДИТЯЧІ ІСТЕРИКИ І ВЕРЕДУВАННЯ

Усім батькам необхідно знати, як долати негативні прояви дитячої поведінки. Тільки терпіння, увага, такт, бажання розібратися, їхня спостережливість дають позитивні результати і мають перспективу створення конструктивних стосунків між батьками та дітьми. Серед проблем малюків, що найчастіше зустрічаються, є дитячі істерики і вередування, що виникають у незручний момент на людях. Дорослі будь-що намагаються це припинити, що відвернути увагу до них з боку оточення.

КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ПСИХОЛОГА?

Як часто в батьків виникають питання про виховання? Щодня? Ні, напевно ще частіше.

І багато мам і тат опиняються сам на сам зі своїми проблемами. Справді, що робити, якщо малюк регулярно влаштовує істерики? Або гризе нігті? Або боїться темряви?

Можна порадитися з подружкою, або спитати у мами. Можна накупити книг, журналів для батьків. І читати, читати, читати…

ЯК ДИТИНА ВЧИТЬСЯ КЕРУВАТИ СВОЄЮ ПОВЕДІНКОЮ?

Одним з найголовніших досягнень дошкільника в період від трьох до п’яти років стане його вміння керувати своєю поведінкою. Таке вміння психологи називають довільною регуляцією поведінки. Для дитини навчитися регулювати свою поведінку – найактуальніше завдання, оскільки від його вирішення залежить її майбутній рух – навчання в школі. І батьки і вчителі початкових класів добре знають, що успіх в освоєнні нової для дитини навчальної діяльності прямо залежить від її здатності до довільної регуляції. Що краще вона розвинена, то успішніше дитина адаптується до шкільного життя.